تعداد اقلام: 0مبلغ سبد: 0 تومانمشاهده سبد خرید


کراتینه مو چیست؟

کراتین

کراتینه کردن مو برای درمان، بازیابی و بازسازی نواحی آسیب دیده مو است توسط کراتین ( ماده ای که در ساختار مو وجود داره ).

کراتین پروتئین قوی ِ که ماده اصلی برای محافظت و استحکام مو است و با افزایش سن و استفاده از مواد شیمیایی و آب و هوای آلوده باعث کاهش درصد وجود کراتین در مو می شه که کراتینه کردن مو باعث می شه که کراتین از دست رفته مو به مو برگرده.


نکاتی که قبل از کراتینه کردن مو باید بدانید

فواید کراتینه کردن مو چیست؟

  • بازگرداندن کراتین مو که در اثر استفاده از مواد شیمیایی و آب و هوای آلوده و استفاده بیش از حد از اتو مو و سشوار از بین رفته.
  • صاف کننده و درخشان کننده مو
  • ترمیم موهای آسیب دیده
کراتینه کردن مو

کراتینه مو چقدر روی مو دوام میاره؟

نتایج کراتینه کردن مو هم مثل بقیه موارد به خیلی مسائل بستگی داره که از جمله آن: طریقه کراتینه کردن مو، جنس مو مصرف کننده، جنس ماسک کراتینه، نحوه کراتینه کردن، میزان کراتینه مورد استفاده.

این باعث می شه که تاثیر کراتینه مو در بین افراد استفاده کننده، متفاوت بشه. در بعضی افراد همان انتظاری که از کراتینه کردن مو دارند برآورده می شه و ماه ها موهایشان صاف و لخت باقی می ماند، ولی در بعضی دیگر رضایت مندی کمتره و بعد از چندهفته مو به حالت اولیه برمی گرده.

 

تاثیر کراتینه مو دائم است یا موقت؟

کراتینه مو باعث ترمیم موهای آسیب دیده می شه که این تاثیر دائمی است و موهای آسیب دیده رو درمان می کنه. همچنین کراتینه مو، موهای وز و یا فر رو صاف می کنه که این تاثیر معمولا بین 3 تا 6 ماه بسته به نوع کراتینه کردن مو ماندگاری داره.

 

به شما دوستان عزیز پیشنهاد می شه که درصورتی که برای درمان موهای خشک و آسیب دیده خود، اقدام به کراتینه کردن مو خود می کنید بهتره که از رنگ کردن موها با مواد شیمیایی بپرهیزید که درمان وزی و خشکی مو به طور کامل انجام بشه.

در غیر این صورت اگه تمایل زیادی به رنگ کردن مو دارید بهتره که قبل از کراتینه کردن مو، موهاتون رو رنگ کنید و سپس کراتینه کردن مو رو انجام بدید.


کراتینه مو از چه موادی می شه؟

روغن زیتون

کراتینه از دو ترکیب به وجود میاد:

ترکیب اول: جوجوبا، آلوئه ورا، آکوا، روغن زیتون و فرمولاهید

مخصوص افراد با موهای فر و وز و آسیب دیده است که می خواند موهایی صاف و مقوی داشته باشند.

ترکیب دوم: جوجوبا، آلوئه ورا، روغن زیتون و نانو

مخصوص افراد با موهای صاف طبیعی  که در اثر استفاده از رنگ، مواد شیمیایی و آب و هوای آلوده مو آسیب دیده و تمایل دارند که موهاشون صاف و مقوی باشه.
 

آلوئه ورا

شما هم به کامل شدن مطالب این کلینیک کمک کنید

لطفا موضوع را وارد نمایید
لطفا متن را وارد نمایید
در حال ارسال...ارسال اطلاعات موفقیت آمیز نبود.ارسال اطلاعات موفقیت آمیز بود.


 

موضوعات مرتبط