تعداد اقلام: 0مبلغ سبد: 0 تومانمشاهده سبد خرید

روغن آرگان Argan Oil

روغن آرگان
 

روغن ارگان روغن هسته میوه درخت آرگانه که فقط تو مراکش پیدا می شه. درخت آرگان 150 تا 200 سال عمر می کنه و بعد از 30، 40 سالگیش شروع می کنه به میوه دادن. بزهای کوهی مراکشی از درخت بالا می رند تا هسته میوه درخت آرگان رو بخورند، طول این درخت حدودا 10 متر است به همین دلیل هم بعضی مواقع 10 تا 15 بز همزمان روی یک درخت دیده می شند. روغن آرگان از مدفوع این بزها که شامل هسته میوه کاملا هضم نشده است، تولید می شه روغن آرگان به دلیل اینکه خیلی خاصیت داره و خیلی هم کمیابه به طلای مایع هم معروفه.

یکی از گرانترین روغن ها در جهان روغن آرگان خالص ِ که عاملی برای جوان سازی و جوان نگهداشتن پوست ِ و به همین دلیل هم افراد زیادی رو به خودش جذب کرده. 


فواید روغن آرگان

روغن آرگان سرشار از ویتامین A, E, امگا 3 و 6 ِ و کمی هم امگا 9 در خودش داره به دلیل داشتن ویتامین E و A، نرمی و رطوبت پوست رو حفظ می کنه. با افزایش سن و وقتی که آب پوست از بین می ره روغن آرگان می تونه آب از دست رفته پوست رو دوباره برگردونه و اجازه نمی ده که پوست زود پیر بشه. روغن آرگان برای اگزما، جوش و جای زخم هم تاثیر خوبی داره و سریع جای زخم رو ترمیم می کنه.
اگه کف پاها خیلی خشک شدن و ترک داشته باشند این روغن برای درمان ترک پا و نرم کردن پا هم خیلی موثره.
یه خاصیت مهم که این روغن داره اینه که سریع جذب پوست می شه.
روغن آرگان برای شفافیت پوست عالیه. مواد فعالی که در روغن آرگان وجود داره، خاصیت حفاظت از پوست رو برعهده داره که برای ترمیم سوختگی، کاهش سوزش و التهاب و خارش و پوسته پوسته شدن پوست تاثیر مفیدی داره و پوست رو در مقابل آب و هوای بد و آلوده، سرما، استرس و دخانیت و حتی اشعه های مضر خورشید مراقبت می کنه.
جالبه بدونید با اینکه آرگان یک نوع روغن است اما اصلا کلسترول نداره و چربی پوست رو هم تنظیم می کنه همچنین روغن آرگان واسه مو و موخوره هم خیلی انتخاب خوبیه.
روغن آرگان چشمه جوانی و ضد پیری است. چون که این روغن سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی است، با رادیکال های آزاد مبارزه می کنه و از پیری جلوگیری می کنه، خطوط ریز رو کاهش می ده و باعث می شه که چین و چروک تا حد زیادی از بین بره. روغن آرگان قابلیت ارتجاعی داره و به بازسازی سلول های پوست کمک می کنه.

روغن آرگان برای ناخن خیلی مفیده و اگه ناخن هاتون شکننده و نازک ِ و جنس ناخن هاتون خیلی بده هر روز به مدت یک ربع در عرض یک ماه دست رو توی کاسه روغن آرگان بذارید یا اینکه با پنبه آغشته به روغن آرگان روی ناخن ها بکشید . بعد از یک ماه معجزه آرگان برای ناخن رو می بینید.

روغن آرگان فواید زیادی برای سلامتی و مراقبت از مو داره که از جمله آنها می توان به از بین برنده شوره سر، ابریشمی، نرم و براق کننده مو، از بین برنده موخوره و صاف کننده موهای فر و مجعد اشاره کرد.

روغن آرگان

 


 

تشخیص روغن آرگان خالص

 
روغن آرگان خالص بافت خیلی غلیظ و چسبنده ای نداره. با این حال خیلی آبکی و رقیق هم نیست. روغن آرگان خالص باید صاف باشد، مهم ترین مشخصه روغن آرگان خالص جذب سریع آن است. وقتی که یک قطره روغن آرگان خالص را روی پوست ماساژ می دید، روغن آرگان خالص سریع جذب پوست می شه وهیچ آثار چربی باقی نمی ذاره. با ماساژ روغن آرگان خالص پوست باید احساس آرامش کنه. اگر روغنی که استفاده کردید، احساس آرامش به شما نداد، احتمالا روغن آرگان خالص ندارید.
روغن آرگان خالص یه کم بو داره که بوش شبیه هیچ روغنی نیست. روغن هایی که بوی عطر واسانس دارند به هیچ وجه خالص نیستند. روغن آرگان خالص پس از جذب در پوست، بوی خود را از دست می ده. روغن آرگان خالص بکر با روش پرس سرد تهیه می شه ودر فرایند روغن کشی هیچ یک از مواد ارزش مند خود را از دست نمی ده و خواص اصلی آن حفظ می شه، بنابراین اگر بطری روغن آرگان شما هیچ بوی نداره، احتمالا روغن آرگان شما صد در صد خالص نیست،. با این وجود، روغن آرگان خالص نباید عطر و بوی قوی هم داشته باشد.
روغن ارگان خالص خیلی گران ِ اما اگه بدونید چقدر برای پوست و مو مفیده و اگه از روغن آرگان خالص برای مراقبت پوست و مو خود استفاده کنید دیگه نیازی به هیچ کدوم از محصولات مراقبت پوست و مو ندارید حتما ازش استفاده می کنید. 
روش دیگه برای تشخیص صحت خالص بودن روغن آرگان پروانه ساخت از طرف سازمان غذا دارو است.
روغن آرگان خالص