تعداد اقلام: 0مبلغ سبد: 0 تومانمشاهده سبد خرید

لوسیون چیست، کرم چیست، پماد چیست؟ لوسیون، کرم و پماد چه تفاوت و شباهت هایی با هم دارند؟

در همه سایت ها زیاد در مورد تعریف لوسیون بدن و زمان استفاده از لوسیون بدن رو می خونید اما ما توی این کلینیک سعی داریم هر آنچه که برای تهیه یک لوسیون بدن مناسب نیاز شماست رو توضیح بدیم تا بتونید قبل از خرید لوسیون بدن، انواع لوسیون بدن رو بهتر بشناسید، تفاوت لوسیون بدن با کرم مرطوب کننده، تفاوت لوسیون بدن با کرم نرم کننده و پماد و انواع کرم های بدن رو بشناسید و با توجه به نیازتون، مناسب ترین خرید رو داشته باشید.

محصولات آرایشی بهداشتی که روی پوست صورت و بدن استفاده می شند به سه شکل وجود دارند:

1. کرم

2. لوسیون

3. پماد

لوسیون که به لوشن ( نام فرانسوی ) هم معروفه، یه نوع پماد برای استفاده روی سطح پوست ِ که نسبت به کرم ها ویسکوزیته ( غلظت ) کمتری داره. 

لوسیون و کرم هر دو نوعی امولوسیون اند. امولوسیون به قدرت پخش و پراکندگی یک مایع ( مثل آب ) در مایعی دیگر ( مثل روغن ) بدون آمیزش باهمدیگه گفته می شه.

حالا اگه مقدار آب بیشتر باشه، لوسیون و اگه مقدار روغن بیشتر باشه کرم گفته می شه.

پماد به صورت روغن نیمه جامده که فاقد فاز آبی است. به همین دلیله که پماد ها خیلی چرب اند و استفاده از آنها خوشایند نیست. اما در مواردی مثل خشکی شدید پوست و پوست های آسیب دیده به عنوان کرم محافظ، کاربرد داره . 

وازلین، معروف ترین و پرکاربردترین پماده .

لوسیون بدن
کرم مرطوب کننده
کرم نرم کننده

لوسیون، کرم و پماد چه فرقی باهم دارند؟

 

تفاوت لوسیون، کرم و پماد در میزان علظت آنهاست . دلیلش هم میزان ترکیب آب و روغن تشکیل دهنده شان است. کرم و لوسیون هر دو مرطوب کننده اند اما مقدار روغن تشکیل دهنده آن ها با هم متفاوت است. در صورتی که پماد مرطوب کننده نیست و میزان تشکیل دهنده روغن در پماد بسیار بیشتر از کرم و لوسیون است.

غلظت کرم ها نسبت به لوسیون ها بیشتره چون که از مقدار بیشتری روغن و مقدار کمتری آب تشکیل شده است. به همین علت هم اصولا کرم ها را در قوطی های کاسه ای و تیوپی تولید و نگهداری می کنند زیرا که به راحتی نمی شه آن ها رو از بطری های پمپ دار خارج کرد. 
برای حفظ و نگهداری رطوبت بدن و جلوگیری از خشکی پوست، استفاده منظم از لوسیون بدن پیشنهاد می شه. که بهتره بعد از حمام، زمانی که پوست مرطوب ِ از لوسیون بدن استفاده کنید که در این صورت در عمق پوست نفوذ می کنه و با حفاظت از رطوبت از پوست، حس شادابی، طراوت و جوانی رو به پوست می ده. از فواید دیگه استفاده از لوسیون، حفاظت پوست در برابر سوزش، خارش و التهابات ناشی از خشکی پوست، کاهش روند پیری و چین و چروک پوست می شه و پوست رو براق و خوشبو می کنه.
 
لوسیون بدن

انواع لوسیون بدن

 

وظیفه لوسیون بدن کاملا واضح و مشخص ِ . اما می تونیم لوسیون ها رو با توجه به تاثیری که دارند در رتبه های متفاوتی طبقه بندی کنیم. که در این صورت به 3 نوع لوسیون نرم کننده بدن، لوسیون مرطوب کننده بدن و لوسیون خوشبوکننده بدن می رسیم.

 

آرگان

لوسیون نرم کننده بدن

وظیفه لوسیون نرم کننده بدن همانطور که از اسمش مشخص ِ، نرم کنندگی، درمان خشکی پوست، بازسازی پوست، ضد آکنه، جلوگیری از خشکی، پوسته پوسته شدن و حتی خارش پوست ِ که جای جوش و زخم رو هم ترمیم می کنه.

اصولا مواد اصلی تشکیل دهنده لوسیون نرم کننده، با توجه به خواص بی نظیر روغن آرگان برای نرمی و لطافت پوست آرگان ِ.

لوسیون نرم کننده بدن، برای افراد با پوست خشک خیلی مناسبه و پیشنهاد می شه افرادی که از داشتن پوست خشک رنج می برند، به طور منظم بعد از حمام، از لوسیون نرم کننده بدن برای پوست تمام بدن خود استفاده کنند.

لوسیون مرطوب کننده بدن

لوسیون مرطوب کننده بدن علاوه بر تامین رطوبت لازم به پوست، از خارش و پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری می کنه و به پوست نرمی و لطافت می بخشه. از فواید بارز لوسیون مرطوب کننده اینه که به راحتی روی پوست پخش می شه و سریع هم جدب پوست می شه به طوری که باعث کثیف شدن لباس نمی شه و منظره چرب روی پوست ایجاد نمی کنه. ترکیبات اصلی تشکیل دهنده لوسیون مرطوب کننده بدن آلوئه ورا است که باعث افزایش آب رسانی به پوست، شفافیت، نرمی و لطافت پوست می شه.

آلوئه ورا
خوشبوکننده بدن

لوسیون خوشبوکننده بدن

لوسیون خوشبوکننده بدن مناسب برای افرادی ِ که علاوه بر نرمی و لطافت پوست، خواستار بوی خوش هم هستند و تمایل دارند که بعد از حمام، پوستشون نرم و لطیف باشه به علاوه اینکه تا حمام بعدی رایحه خوش از خودشون به جا بذارند.

لوسیون های خوشبوکننده بدن که برگرفته از رایحه های سرشناس روز دنیا هستند جایگزین مناسبی برای بادی اسپلش ها و سایر محصولات خشبوکننده پوست هستند. اولین فایده یک لوسیون بدن خوب، رطوبت رسانی به پوست ِ که سریع هم جذب بشه و اثر چربی رو بدن باقی نذاره.


 

شما هم به کامل شدن مطالب این کلینیک کمک کنید

لطفا موضوع را وارد نمایید
لطفا متن را وارد نمایید
در حال ارسال...ارسال اطلاعات موفقیت آمیز نبود.ارسال اطلاعات موفقیت آمیز بود.


 

موضوعات مرتبط

 

پماد به فرآورده های نیمه جامد گفته می شه که دارای پایه چربی و حداقل مقدار آب هستند که اگه این فرآورده مایع باشه بهش روغن گفته می شه.